انویدیا قدرت هوش مصنوعی را با تولید تصاویر ساختگی نشان می دهد [تماشا کنید] – دیجیاتو – هاست لینوکس و ویندوز

هوش  مصنوعی در زمینه های مختلفی از پیش بینی دقیق آب هوا تا مسائل نظامی کاربرد دارد اما این بار «انویدیا»تصمیم گرفته است برای نمایش قدرت آن دست به کار جالبی بزند
اگرچه متخصصان فتوشاپ از مدت ها پیش استعدادهای خود در زمینه تولید تصاویر ساختگی از افراد و مناظر را نشان داده اند، اما سرعت تولید تصاویر توسط این سیستم بسیار بالاتر و دقیق تر است.

این کمپانی با انتشار مقاله ای توانایی هوش مصنوعی در تولید تصاویر ساختگی از افرادی که وجود نداشته اند، را نشان داده است. اگرچه قبلا هم چنین تصاویری ساخته شده اند اما به اعتقاد محققان کارایی این سیستم از نمونه های مشابه بسیار بیشتر است.

هوش  مصنوعی در زمینه های مختلفی از پیش بینی دقیق آب هوا تا مسائل نظامی کاربرد دارد اما این بار «انویدیا»تصمیم گرفته است برای نمایش قدرت آن دست به کار جالبی بزند.

با این حال این سیستم محدودیت هایی دارد، از جمله اینکه حداکثر رزولوشن تصاویر آن ۱۰۲۴ در ۱۰۲۴ پیکسل است که نسبت به استانداردهای امروزی نسبتا پایین است. علاوه بر این خروجی های آن شبیه تصاویری است که بر اساس آن آموزش داده شده است.

GAN از دو شبکه مجزا تشکیل می شود که یکی از آنها تصاویر را بر اساس داده های ورودی تولید کرده و دیگری واقعی بودن آنها را بررسی می کند. هربار که شبکه دوم مشکلی را در تصویر پیدا می کند، شبکه اول خروجی را بهبود بخشیده و با تکرار این فرایند سیستم به خودش آموزش می دهد.

این سیستم علاوه بر چهره افراد، توانایی تولید تصاویر جدید از اشیاء و مناظر را نیز دارد و می توان برای تولید بازی های رایانه ای یا جلوه های ویژه از آن استفاده کرد.

در ویدئوی زیر فرایند کامل تولید تصاویر از دیتابیسی که الگوریتم بر اساس آن آموزش داده شده است شروع می شود. محققین این پروژه برای تولید تصاویر از «شبکه عصبی عمیق مولد» (GAN) استفاده کرده اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *