جلیلی: ثمره برجام، بی فرجام بودن اعتماد به آمریکاست – هاست لینوکس و ویندوز

خبرگزاری مهر: همایش مردمی حمایت از نامزد اصلح بعد از ظهر امروز چهارشنبه در حوزه هنری با حضور سعید جلیلی برگزار شد
جلیلی گفت: یک بعد مهم در این باره لزوم اقناع افکار عمومی پیرامون اهمیت دانش هسته ای است و باید در عرصه رسانه ای بگونه ای عمل شود که مردم توجیه شوند فواید دانش هسته ای در جهت افزایش رفاه و اقتصاد کشور خواهد بود نه آنکه رسانه های استکباری این موضوع را به غلط به عنوان ریشه بسیاری از مشکلات معرفی کنند.

در ابتدای این جلسه جلیلی گفت: در دو دهه گذشته «دانش هسته ای» توانست حقیقت مفهوم «العلم سلطان» را به ما نشان دهد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تحلیل صحیح از رفتارهای امریکا در برجام مانع تکرار تجربه های تلخ خواهد شد، بدتر از تحریم های فلج کننده تحلیل های فلج کننده است و در صورتی که افکار عمومی به تحلیل درست و صحیح از بدعهدی های دشمن در تجربه برجام برسد، کشور با قدرت و شتاب بیشتر به پیشرفت های خود ادامه خواهد داد.

جلیلی اظهار داشت: نگرانی اصلی دشمنان از این بود که ما نمی خواستیم پیشرفت کشور را به میزان رضایت آنها محدود کنیم و تمام پیشرفت های این سالها ناشی از زحمات شما دانشمندان هسته ای به ویژه شهدای هسته ای بود که برای کشور تولید قدرت و اقتدار کردید.

وی افزود: مستکبران تنها به علت زور بیشتر و منطق قدرت، برای خود حقوق ویژه و تبعیض آمیز قایل شده اند و نمی خواهند جمهوری اسلامی ایران از حقوق بدیهی خود استفاده کند.

عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام در بخش دیگری از سخنانش گفت: روندی که در چند سال اخیر طی شد ثابت کرد که دفاع از حق هسته ای، دفاع از همه حقوق مردم ایران بود زیرا بعد از این خاکریز، دشمن بلافاصله به سراغ سایر حقوق ما از جمله موشکی رفته است.

جلیلی در ادامه با بیان اینکه چند سال قبل هم در جمع دانشمندان هسته ای گفتم که دفاع از دانش هسته ای، دفاع از همه حقوق ملت ایران است، افزود: در زمان جنگ نیز دفاع از خرمشهر در واقع دفاع از تمامیت ارضی کشور بود چرا که اگر خرمشهر سقوط می کرد و در مقابل دشمن مقاومت نمی کردیم، سایر شهرها و استانهای ایران نیز به اشغال دشمن در می آمد.

سعید جلیلی مسئول سابق تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان با جمعی از دانشمندان هسته ای و خانواده شهدای هسته ای دیدار و گفتگو کرد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: امروز خود آژانس انرژی اتمی نیز به صراحت بیان می کند ایران اقداماتی فراتر از تعهداتش در برجام را اجرا کرده ولی طرف مقابل به تعهداتش عمل نمی کند و بارها برجام را نقض کرده است.

خبرگزاری مهر: همایش مردمی حمایت از نامزد اصلح بعد از ظهر امروز چهارشنبه در حوزه هنری با حضور سعید جلیلی برگزار شد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: در آن برهه امریکایی ها اعلام کرده بودند تا وقتی ایران به قطعنامه های شورای امنیت عمل نکند پای میز مذاکره نخواهند آمد اما وقتی روند پیشرفت های هسته ای ایران را مشاهده کردند از ادعای خود عقب نشینی کرده و در مذاکرات ۱+۵ با ایران حاضر شدند.

وی افزود: در طول مذاکرات هسته ای از نزدیک شاهد بودم که دانش هسته ای چگونه برای کشور تولید اقتدار کرد و در سال ۸۷ توانست ۶ قدرت بزرگ جهانی را به پای میز مذاکره با جمهوری اسلامی ایران بکشاند.

وی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: باید برای دفاع از حقوق کشور به صورت «جبهه ای» و همه جانبه در ابعاد علمی، حقوقی، اقتصادی، سیاسی و رسانه ای عمل کرد.

جلیلی با تاکید بر اینکه این اقتدار ناشی از تلاش های دانشمندان و شهدای هسته ای کشور بود، گفت: دانش هسته ای در این سال ها خط مقدم دفاع از حقوق ملت ایران بود.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: اینکه ۱+۵ در برهه های متعدد از جمله حد فاصل مذاکرات ژنو ۲ در سال ۸۸ و ژنو ۳ در سال ۸۹ از مطالبه ناحق خود درباره میزان غنی سازی ایران عقب نشینی و تنازل کرد به خاطر تلاش های شهدای هسته ای و دانشمندان ایران بود.

عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام اظهار داشت: باید تجارب گذشته ثبت شود تا خطاها تکرار نشود. ثمره برجام، بی فرجام بودن اعتماد به امریکاست.

مسئول سابق تیم مذاکره کننده هسته ای گفت: باید تجارب گذشته ثبت شود تا خطاها تکرار نشود، ثمره برجام عدم اعتماد به امریکا است، تحلیل صحیح از رفتار آنها در برجام مانع تکرار تجربه های تلخ می شود.

وی گفت: قدرت ما پشتیبانی مردم است و مردم باید از رفتار دشمن تحلیل و توصیف صحیح داشته باشند. اگر برای مردم توصیف صادقانه و درستی از رفتار طرف مقابل ارائه شود آن گاه با پشتیبانی مردم می توان با قدرت در برابر تمام بدعهدی ها ایستاد و امریکا هم متوجه هزینه های سنگین رفتارهای غلط خود خواهد شد.

فریدون عباسی رییس سابق سازمان انرژی اتمی، جمعی از هیات مدیره و اعضای انجمن علمی هسته ای ایران، تعدادی از دانشمندان هسته ای و همسران شهید مسعود علیمحمدی و شهید داریوش رضایی نژاد هم در این جلسه حضور داشتند.

وی افزود: مسئولان مربوطه در کشور نیز بارها اذعان کرده اند که در برابر اجرای کامل برجام از سوی ایران طرف مقابل روح و جسم برجام را نقض کرده لذا باید رفتارهای دشمن برای افکار عمومی صادقانه و صحیح توصیف شود.

جلیلی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه هر ۴ شهید هسته ای در داخل کشور درس خوانده بودند و توانسته بودند با تکا به دانش درون و ایمان خود چنین اقتداری را برای کشور به وجود آورند گفت: مهم ترین فایده برجام برای کشور روشن شدن منطق بی اعتمادی به امریکا بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *