فناوری دوربین های ۵ تا ۹ گانه لایت به گوشی های هوشمند می آید – دیجیاتو – هاست لینوکس و ویندوز

در سال ۲۰۱۵ بود که دوربین لایت L16 معرفی شد؛ دوربینی با ظاهر عجیب و بهره مند از ۱۶ لنز که نوید ثبت تصاویری قابلی مقایسه با دوربین های حرفه ای DSLR را می داد
لایت، شرکت سازنده دوربین مورد بحث نمونه های اولیه ای از طرح های مفهومی گوشی خود را به خبرنگاران نشریات مختلف نشان داده؛ گوشی هایی که از ۵ تا ۹ دوربین در قاب پشتی بهره مند بوده اند. این کمپانی ادعا کرده که طراحی ویژه اش امکان ثبت تصاویری با کیفیت ۶۴ مگاپیکسل را فراهم می آورد، می تواند تصاویر بهتری در نور کم ثبت کند و افکت عمق میدان پیشرفته ای را ارائه دهد.

لایت اعلام کرده که گوشی های هوشمند بهره مند از لنزهای چندگانه در سال جاری میلادی معرفی خواهند شد. البته مورد دیگری که در این بین باید به آن توجه کرد، قیمت تمام شده احتمالاً بالای گوشی های مجهز به این تعداد دوربین است. فراموش نکنیم که لایت برای دوربین L16 خود قیمتی ۱۹۵۰ دلاری را طلب می کرد.

در سال ۲۰۱۵ بود که دوربین لایت L16 معرفی شد؛ دوربینی با ظاهر عجیب و بهره مند از ۱۶ لنز که نوید ثبت تصاویری قابلی مقایسه با دوربین های حرفه ای DSLR را می داد. اکنون واشنگتن پست گزارش کرده که کمپانی سازنده این دوربین کار روی ایده ساخت یک موبایل دارای دوربین های متعدد را آغاز کرده است.

دوربین L16 می توانست به طور همزمان تصاویر را توسط ۱۰ یا تعداد بیشتری از لنزهای خود و با فاصله های کانونی مختلف ثبت کند و در نهایت این تصاویر را در یک عکس ۵۲ مگاپیکسلی ترکیب نماید.

لایت L16

تصویری از لنزهای دوربین لایت L16

تصویر تیتر مرتبط با دوربین لایت L16 است که سال ۱۳۹۶ طرح های نهایی آن منتشر شده بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *