قیمت طلا اوج گرفت + زیردریایی های چینی بی سروصدا می شوند – هاست لینوکس و ویندوز

خبرگزاری ایرنا: با افزایش قیمت جهانی هر اونس طلا، قیمت انواع سکه و طلا در معاملات بازار آزاد اوج گرفت به گونه ای که هر سکه تمام طرح جدید با ۶۲ هزار ریال رشد به ۱۳ میلیون و ۱۹۵ هزار ریال رسید
امروز قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۳۰ ریال رشد داشت و ۱۲ میلیون و ۷۸۰ هزار ریال به فروش رفت و نیم سکه نیز با ۲۰ هزار ریال افزایش ۶ میلیون و ۷۵۰ هزار ریال عرضه شد.

هرچند ربع سکه امروز بدون تغییر باقی ماند و ۳ میلیون و ۸۱۷ ریال عرضه شد اما سکه گرمی با ۱۰ هزار ریال افزایش ۲ میلیون و ۵۱۰ هزار ریال قیمت خورد.
** دلار ۵ ریال رشد کرد

 قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۹ دلار و سه سنت افزایش یک هزار و ۲۸۰ دلار رسید و به دنبال آن هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار ایران با ۵ هزار و ۸۰ ریال افزایش یک میلیون و ۲۴۰ هزار و ۶۷۰ ریال عرضه شد.

خبرگزاری ایرنا: با افزایش قیمت جهانی هر اونس طلا، قیمت انواع سکه و طلا در معاملات بازار آزاد اوج گرفت به گونه ای که هر سکه تمام طرح جدید با ۶۲ هزار ریال رشد به ۱۳ میلیون و ۱۹۵ هزار ریال رسید.
فعالان بازار ارز نیز امروز شاهد افزایش نرخ ارزهای عمده بودند به شکلی که در بازار آزاد هر دلار آمریکا با ۵۰ ریال افزایش ۴۰ هزار و ۵۷۰ ریال ، یورو با رشد ۵۰ ریالی ۴۷ هزار و ۹۶۰ ریال و پوند انگلیس با جهش ۳۰۰ ریالی ۵۴ هزار و ۲۹۰ ریال به فروش رفت اما درهم امارات متحده عربی در رقم ۱۱ هزار و ۱۷۰ ریال ثابت ماند.

در سامانه نظارت ارز (سنا) که میانگین قیمت فروش در صرافی های مجاز سراسر کشور درج می شود، هر دلار آمریکا ۴۰ هزار و ۴۲۷ ریال، یورو ۴۷ هزار و ۷۳۹ ریال و درهم امارات ۱۱ هزار و ۹۰ ریال ثبت شده است.

——————-
خبرگزاری مهر: چین سیستم نیرو محرکه ای برای کشتی ها ساخته که از سروصدای حرکت آنها می کاهد و همزمان به سرعت این وسیله حمل ونقل دریایی می افزاید
خبرگزاری مهر: چین سیستم نیرو محرکه ای برای کشتی ها ساخته که از سروصدای حرکت آنها می کاهد و همزمان به سرعت این وسیله حمل ونقل دریایی می افزاید.

زیردریایی های چینی بی سروصدا می شوند 

به نقل از پاپیولار ساینس، چین یک سیستم نیرو محرکه مغناطیسی ساخته که به زیردریایی های هسته ای کمک می کند با سر وصدای کمتر و سرعت بیشتر حرکت کنند.
آزمایش سیستم نیرو محرکه در ۱۸ اکتبر انجام شد و  کشتی ها توانستند به سرعت در نظر گرفته شده برسند.

طبق گزارشی جدید شرکت کشتی سازی چین نخستین نمونه این سیستم را آزمایش کرده وهمین امر مسیر را برای تولید زیردریایی های بی سروصدا و سریعتر فراهم کرده است.

چنین سیستمی به طور کلی از سروصدای کشتی ها می کاهد. مقامات چینی ادعا می کنند این موتور را روی چند کشتی لنگر گرفته در سانیا (ایالت هانیان در جنوب چین) نصب کرده اند. این بندر مقر زیردریایی های هسته ای و معمولی چین است.

سیستم نیرو محرکه مغناطیسی جدید در صورت موفقیت، به چین قدرت رقابت با آمریکا و کشورهای اروپایی را می دهد.

این درحالی است که مهندسان سراسر جهان مدت هاست که مشغول تحقیق برای تولید سیستم نیرو محرکه مغناطیسی برای کشتی ها هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *