پتنت موتورولا از سیستمی برای حفاظت از نمایشگر‌‌ موبایل‌های تاشو خبر می‌دهد – دیجیاتو – هاست لینوکس و ویندوز

چندی پیش موتورولا حق اختراع پتنت جدیدی را دریافت کرد که نحوه طراحی یک گوشی هوشمند قابل تبدیل به تبلت را تشریح می نمود
دما و دیگر عوامل تاثیرگذار نیز در این پروسه توسط همین سیستم محاسبه می‌شود. جالب اینجاست پتنت یاد شده، برای نمایشگر‌های ساخته شده از پلاستیک طراحی شده چرا که این جنس قادر است که دما و فشار بیشتری را تحمل کند.

درخواست ثبت این پتنت اولین بار در ۲۵ خرداد ماه سال ۱۳۹۵ به سازمان جهانی مالکیت فکری (Wipo) ارائه شد و در آن به روش‌ متفاوتی برای دستیابی به راه حلی عملی برای آسیب ندیدن نمایشگر‌ها اشاره شده است.

مفهوم مطرح شده در پتنت موتورولا روی کاغذ بسیار کاربردی به نظر می‌آید و به احتمال قوی کار خواهد کرد. البته هنوز مشخص نیست که اصلاً چنین سیستم در موبایل‌های تاشو‌ی موتورولا به کار گرفته خواهد شد یا خیر. شاید تا آن زمان شرکت‌های مختلف بتوانند، روش جدیدتر و بهتری برای این موبایل‌ها در نظر بگیرند.

ایده ثبت شده در پتنت موتورولا به این مفهوم اشاره دارد که گرم کردن قسمتی از نمایشگر، موجب می‌شود که آسیب پایدار کمتری به نمایشگر موبایل وارد گردد.

پس از این اتفاق و طی شدن تعداد ثانیه‌های حساب شده، گجت تاشو شروع به گرم شدن می‌کند و قسمت‌های به خصوصی از صفحه نمایش را گرم می‌کند تا از آسیب رسیدن به آنها جلوگیری کند.

چندی پیش موتورولا حق اختراع پتنت جدیدی را دریافت کرد که نحوه طراحی یک گوشی هوشمند قابل تبدیل به تبلت را تشریح می نمود. حال به نظر می‌رسد این شرکت پتنت جدیدی ثبت کرده و قصد دارد از شکستن احتمالی صفحه نمایش در موبایل‌های تاشو جلوگیری کند.

تکنولوژی مذکور شامل روش به خصوصی برای ردیابی درجه چرخش و تا شدن نمایشگر می‌شود. علاوه بر این، متد ویژه‌ای هم برای مدت زمان تا شدن به کار گرفته می‌شود.

توسعه‌ی روشی برای اندازه‌‌گیری تا شدن صفحه نمایش، مدت زمان تا شدن و دمای نمایشگر‌های موبایل، این روش‌ها را تشکیل می‌دهد. تخمین زدن این پارامتر‌‌ها موجب می‌شود میزان خسارت احتمالی وارد شده به نمایشگر و داغ شدن بیش از حد آن نیز محاسبه شود.

طرح دیگری از سرفس فون ۲۰۱۸

تماشا کنید: عکس‌ و ویدیو‌یی از طرح مفهومی سرفس فون تاشو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *