۸۰۰ میلیارد دلار سرمایه نقدی شرکت های آمریکایی در خارج از کشور نگهداری می شود – دیجیاتو – هاست لینوکس و ویندوز

ذخایر نقدی کمپانی های بزرگ آمریکایی روز به روز بیشتر می شود. تجزیه و تحلیل  گزارشات مالی سه ماهه دوم سال جاری میلادی توسط «بانک آمریکا» نشان می دهد در این بازه زمانی، ۲۴ شرکت برتر آمریکایی بالغ بر ۱
همان طور که می بینید، اپل با اختلاف فاحش و سرمایه نقدی ۲۶۱٫۵ میلیارد دلاری در صدر جدول قرار دارد و پس از آن، دو غول دیگر دنیای تکنولوژی یعنی مایکروسافت قیمت تور گرجستان و آلفابت دیده می شوند.

جالب اینجاست که بیش از ۸۰ درصد این رقم هنگفت، یعنی حدود ۸۰۰ میلیارد دلار از سرمایه شرکت های آمریکایی خارج از این کشور نگهداری می شوند.

شرکت های متمول آمریکایی، اکثر این سرمایه را به اوراق قرضه شرکتی (Corporate تور دبی نوروز ۹۷ bond) یا اوراق قرضه خزانه داری (Treasury bond) تبدیل کرده اند که نشان می دهد آنها هیچ برنامه ای برای انتقال این سرمایه به داخل خاک آمریکا، حداقل در کوتاه مدت ندارند.

«بانک آمریکا» در این رابطه می نویسد:

بیشتر این سرمایه به شکل اوراق قرضه شرکتی نگهداری می شود

از آنجا که حدود ۷۰ درصد از درآمد مالی سه ماهه دوم به شکل اوراق قرضه شرکتی سرمایه گذاری شده، به نظر می رسد این شرکت تور لحظه آخری تبریز ها تصمیم ندارند خودشان را برای استفاده از معافیت مالیاتی مقطعی و انتقال سرمایه به ایالات متحده آماده کنند.

ذخایر نقدی کمپانی های بزرگ آمریکایی روز به روز بیشتر می شود. تجزیه و تحلیل  گزارشات مالی سه ماهه دوم سال جاری میلادی توسط «بانک آمریکا» نشان می دهد در این بازه زمانی، ۲۴ شرکت برتر آمریکایی بالغ بر ۱٫۰۱ تریلیون دلار سرمایه نقدی را در اختیار دارند که نسبت به سه ماهه نخست قیمت تور سریلانکا امسال، ۱٫۶۳ درصد افزایش یافته است.

در جدول زیر می توانید فهرست ۱۷ شرکت بزرگ آمریکایی که مجموعاً بیش از ۸۰۰ میلیارد دلار سرمایه نقدی در اختیار دارند را ببینید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *